Vyhľadávanie
Rubriky
Články publikované v tlači
Aktuálne príspevky
 
 Najčítanejšie:
 
Prihlásenie
  login:   
  heslo:  
   

Peter KELE - autor stránky Účelom tejto stránky je predstaviť verejnosti horolezca, cestovateľa a bádateľa Františka Kele-ho, ktorý celý svoj život zasvetil poznávaniu a výskumu našej planéty, pričom zviditelňoval náš štát a národ na všetkých kontinentoch. Z týchto ciest napísal množstvo kníh a nafotil množstvo obrázkov, ktoré Vám tu zároveň chcem ukázať.

Vydavateľ Peter Kele COMP r.2004
NA HRANE - 77rád ako sa stať špičkovým cestovateľom
   František Kele, vydavateľ: Peter Kele COMP - r.2004
Najnovšia knižka , ktorá sa objaví v predaji už najbližších dňoch a v ktorej autor zhrnul svoje dlhoročné skúsenosti cestovateľa má podtitul :77rád, ako sa stať špičkovým cestovateľom a 7x7 mojich tipov v siedmich svetadieloch. V prvej časti, ktorá by sa dala nazvať príručkou pre začiatočníkov aj pokročilých cestovateľov, sú opísané kladné aj záporné osobné skúsenosti autora z množstva expedícií ktoré si vysníval a realizoval.
   V tejto časti sa dočítate, ako si cestu treba vysnívať, ako ju pripraviť a ako realizovať. Taktiež sa dočítate aké chyby cestovatelia robia a ako sa im vyvarovať. V druhej časti, ku ktorej patrí aj 48 farebných fotografií je opísaných 7x7 tipov, ktoré autor odporúča navštíviť pre ich neopakovateľnú krásu.

ÚVOD
Cesta, cestovať, cestovanie, cestujúci, cestovateľ, cestovateľstvo... Každá táto kategória súvisí so snahou človeka o pohyb po planéte Zem, so snahou o objavovanie a znovuobjavovanie. Na každú z nich sa môžeme pozerať z rôznych, nespočetných polôh... Naša poloha však pohľad na spomínané kategórie zužuje. Cesta predstavuje smer, ktorým sa do sveta vydávame, cestovať znamená pohybovať sa vybraným smerom a cestovanie je proces, ktorým sa k nášmu cieľu približujeme. O niečo zložitejší je pohľad na ďalšie dve kategórie. Všetci na cestách sme cestujúci a podaktorí z nás sú aj cestovatelia. A práve tá jemná, nie celkom jasná, vzrušujúca hranica medzi týmito dvomi kategóriami nás motivuje, aby sme sa z cestujúcich stali cestovatelia. Kniha, ktorú držíte v ruke je o cestovateľstve. Nájde v nej zopár motivačných myšlienok každý, kto sa zaujíma o poznanie planéty Zem po vlastných nohách. Aj ten, kto ešte len chce začať cestovať, aj cestujúci, aj cestovateľ.
František K e l e
Zem, jar 2004

Publikované:  15.10.2004 v rubrike   Cestopisné knihy.
Diskusia: jeden príspevok
Autor:  Peter Kele  - webmaster
Náhľad článku pre tlač

 
pravy
Stránka Pavla Barábša
Od Kriváňa
František KELE - horolezec, cestovate a spisovateľ
po Everest
Pridajte svoj link
Zoznam linkov
Prezerať
Vyhľadávať
Pridať kategóriu
Pridať odkaz
Aktualizované: 15.01.2016     Napíš e-mail:  autorovi stránky